Експерти переживають — ціна на природний газ в Європі спрямувалася вгору і наблизилася до дворічного максимуму. Так, на хабі TTF з Голландії ціна природного газу 23.12.2020 виросла до 220 доларів за тисячу куб.м. Дані Європейської енергетичної біржі (ЕЕХ), говорять про те, що це найвища ціна з 05.02.2019 року.
В той же час спотові ціни на газ в Європі в січні виросли одноразово на 18%, пробивши відмітку в 300 доларів і зупинившись на 335 доларах за тисячу куб.м. Зростання цін на газ в Європі відбувається день від дня.
Причому ціна газу росте напередодні очікуваних холодів в розпал зими. Вже з початку грудня минулого року ціна на природний газ в Європі виросла на 18%. І тепер помітно підвищився відбір газу з підземних сховищ.
Ринок газу, як український, так і міжнародний, дуже нестабільний і ціна кожен місяць різна.
В той же час підрозділ Нафтогаз — АТ Укргазвидобування у кінці грудня минулого року відкрило нове родовище в Полтавській області, де розвідані запаси складають близько 200 мільйонів кубометрів, а оцінювані на перспективу — більше 2 мільярдів куб.м. Як ми бачимо, Нафтогаз активно зосередив свою увагу на розробці нових, перспективних родовищ.
У січні поточного року, коли ціни на газ плигнули вгору, NEOGAS стримує коливання тарифу для населення на рівні 7,08 гривень за кубометр. Тепер споживачі мають право обрати постачальника з вигідними умовами, відмовившись від старого. Але для громадян України доки незрозуміла нова система і викликає недовіру найнижча ціна із запропонованих. З початку лютого поточного року діятиме нова ціна — 6,99 гривень за кубометр, яку планують зробити фіксованою. Але для населення України ціна за куб газу формується на основі ринкових цін кожен місяць, тому навряд чи вона буде незмінна.
Для тих, хто бере участь в тендерах за замовленням і продажу природного газу, та цікавиться торгами на українській біржі, украй важливо бути в курсі усіх коливань котирувань і ситуацій на міжнародному ринку. Актуальну інформацію вартості газу на європейських хабах і середньомісячну ціну такого важливого ресурсу можна відстежити на сайті www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Правдива інформація дає можливість оцінити ринкові риски з надійних джерел і зрозуміти тренди у сфері торгівлі газом. Сировинна біржа допомагає усім учасникам системи електронних закупівель Прозорро, як державним, так і приватним компаніям.