Офіційні торги в системі Prozorro.Sale на сайті УУБ

Тривалий час в Україні гостро стояло питання продажу сільськогосподарських територій. Отже, недовго думаючи, Верховна Рада України затвердила законопроект, який стосується зміни українських законів, які здійснюють юридичні дії із сільськогосподарськими територіями. Тож українська влада назвала 1 липня напруженим днем, коли відбудуться перші офіційні земельні торги. У режимі реального часу на території сільських земель відбувається реалізація та виробництво сільськогосподарської продукції. Варто з’ясувати, як відбуватимуться земельні аукціони та наскільки вони будуть ефективними?

Система з продажу Prozorro.Sale – офіційні торги

Безперервно на всіх засіданнях Верховної Ради виникало питання щодо продажу земель сільськогосподарського призначення, більше того, це питання хвилювало не тільки владу України, а й фермерів та простих громадян. Зараз в Україні є величезні джерела твердих земель, все тому, що земля переважно родюча чорнозем. 

Саме через родючість ґрунтів України вважають одним із найважливіших підрядників сільськогосподарської продукції. Основною дією на земельних аукціонах та угодах є усунення корупційних шахрайських операцій та пропозицій.

Територія земельних володінь України становить 43 млн. гектарів землі, 10,4 млн. гектарів занесено на володіння держави. Все інше юридично належить звичайним українським людям, фермерам та працівникам аграрного сектору України. Отже, будь-який учасник земельних аукціонів повинен бути повністю впевненим у своїх юридичних діях та службовій роботі під час здійснення операцій, будь то продаж або купівля землі. Крім того, усі операції повинні бути прозорими, де спеціальні органи контролюють кожну операцію з продажу та купівлі землі. Багато громадян не хочуть, щоб їхня земля перейшла до якоїсь лівої монопольної організації за гроші.

Аукціони будуть проводитись на офіційному сайті Prozorro.Sale, де УУБ https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/ виступав як сайт для проведення офіційних аукціонів. У реальному часі аукціони відкриваються для фізичних осіб, у 2024 році аукціони стануть доступними для юридичних осіб.

Тепер почалися перші аукціони, де є можливість продавати або купувати автомобілі, обладнання, земельні ділянки чи житлові будинки та приміщення.