Ціни на електроенергію на біржі УЕБ

Усе почалося майже два роки тому. Багато українці задаються питаннями щодо можливих змін тарифів на електроенергію, і УЕБ готова дати чесні та правдиві відповіді на ці важливі питання. Новий спосіб ринкового ціноутворення, яктй пов’язан з початком наступної ери реформування ринку енергетики (тобто сектором оптової торгівлі енергією). Український «Закон про ринок енергетики» набув чинності, запровадивши нову модель ринку.

Як формувалась ціна на фонд. біржі до змін

Як повідомляється, у минулому ціна на електроенергію в розмірі 1 МВт-год для компанії на фондовій біржі визначалася, виходячи із середнього показника споживання електроенергії у певній місцевості, незалежно від часу доби, коли компанія використовувала запаси. Як і в інших системах, тут є недоліки. Наприклад, формування цін на електроенергію через національний регуляторний орган, яка гарантує державне регулювання.

Які зміни трапилися у 2019 році

Після набуття чинності «Законом про ринок електричної енергії» умови діяльності компаній-учасниць змінилися. Ціни для не побутових споживачів визначаються на основі таких показників:

  • Споживання енергії
  • Графік розрахунку
  • заплатити вчасно;
  • Споживання енергії за добу.

Також запроваджено механізм виконання спеціальних зобов’язань за ДСЗ, який змушує таких виробників, як ПАТ «Укргідроенерго» та НАЕК «Енергоатом», продавати електроенергію населенню за цінами, набагато нижчими від ринкових.

Але в майбутньому всі витрати на електроенергію, що генеруються атомними та гідроелектростанціями, регулюватимуться ринком, і компаніям, які використовують вугілля або природний газ для виробництва електроенергії, не доведеться домінувати на ринку та встановлювати ціни.

Важливою частиною нового ринку є торгівля електроенергією на основі двосторонніх угод. Два роки тому головним управлінням аукціону було призначено УЕОБ, яка виграла тендер у вересні. В даний час воно є найпопулярнішим та найнадійнішим організатором електронного аукціону з продажу електроенергії, проведеного за двосторонньою угодою.

Ви можете перевірити поточну ціну електроенергії на біржі UEB на веб-сайті www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/tsena-elektroenergii-na-ueb-istochniki-dannyh-i-poslednie-tenden/, а потім перейти до розділу «Біржова ціна: Електроенергія».

Ціни на електроенергію постійно оновлюються за результатами аукціону. Останні тенденції свідчать про те, що ринок стає більш конкурентоспроможним і відносно стабільним. Проведення торгівлі енерегією між двома покупцями може дозволити учасникам користуватися рівними умовами.

Електронний аукціон допомагає сформувати прозору ринкову ціну на електроенергію. Це дозволить компаніям об’єктивно оцінювати ринкові умови та приймати інвестиційні рішення.

Якщо вас зацікавила пропозиція, перейдіть на сайт, та дізнайтесь детальніше про інформацію.