Що потрібно знати про оформлення документації для участі в тендерах

Взяти участь в тендерній закупівлі має право будь-хто, незалежно від того, чи то є фізична, чи юридична особа. Важливо пам’ятати, що до учасників торгів завжди висувається перелік критеріїв, які потрібно обов’язково виконувати.

Перш за все, потрібно визначитися з електронним майданчиком, який ви будете використовувати для участі в електронних торгах. Як приклад можна привести товарну універсальну біржу, що пропонує великий перелік лотів, надійність та можливість звернутися до технічної підтримки для вирішення будь-яких питань.

Є також безліч інших питань, що мають безпосереднє відношення до проведення тендерних торгів. Більш детально зі всіма подібними моментами можна ознайомитися, переходячи за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063. Даний ресурс – це можливість більше дізнатися про те, як проводиться сама процедура, що до неї входить та як правильно підготуватися, щоб збільшити свої шанси на вдалий результат.

Один з найбільш важливих моментів, якому рекомендується приділяти найбільшу увагу – це тендерна документація. Більш детально про це, далі й піде мова.

Що потрібно знати про тендерний пакет документації

Почати варто з того, що тендерна документація може бути з сторони учасника й організатора торгів. В першому випадку, мова йде про документи з ідентифікацією особистості, інформацією про компанію, її діяльність, фінансові звіти, довідки про сплату податків й тому подібні папери.

Для більш точного ознайомлення з вимогами по тендерній документації, варто звертати увагу на саме оголошення. Згідно правил проведення тендерних закупівель, вимоги по документації повинні бути чітко прописані в самому оголошенні.

Також, є таке поняття як тендерна документація організатора і вона повинна містити інформацію про основні умови проведення торгів. Вся документація ділиться на два типи і може бути:

 • Комерційною – сюди входять різні довідки, сертифікати, ліцензії й інші гарантії, які є справді важливими та повинні бути обов’язково оприлюднені в момент публікації оголошення;
 • Технічною сюди входять сертифікати, що мають безпосереднє відношення до предмету закупівель. 

В залежності від того, що саме є предметом торгів, вимоги до тендерного пакету документів можуть досить серйозно відрізнятися. 

Варто зазначити, що одне з завдань системи ПроЗорро – це перевірка всіх завантажених документів. Відповідно, цей процес дає можливість впевнитися в тому, що всі завантажені папери є легальними та справді відповідають дійсності.

Якщо говорити про норми закону, а саме по 22-гу статтю про проведення публічних закупівель, то в ній прописаний конкретний перелік документів, які повинні бути обов’язково внесені організатором аукціону.

Основними пунктами в цьому переліку є:

 1. Детальні критерії на основі яких проводиться кваліфікація учасників;
 2. Інструкція, згідно якої повинна готуватися тендерна пропозиція;
 3. Детальна характеристика з описом і станом предмету торгів;
 4. Валюта, що буде використовуватися при проведенні аукціону;
 5. Часові рамки, які відводяться на виконання вимог з обох сторін;
 6. Мова, що буде використовуватися для складання пропозиції;
 7. Термін, що відводиться на подання заявок;
 8. Можлива опція повернення або ж неповернення товару;

Це не всі пункти, які прописані в чинному законодавстві, але саме ці моменти прийнято вважати найбільш важливими.

Переваги продажу майна в ПроЗорро

Наразі, система аукціонів та електронних торгів знаходиться на високій планці попиту і подібні процедури проводяться не лише державними установами, як це було раніше, але й приватними компаніями та організаціями.

Що стосується переваг такого формату, то їх досить багато і про основні моменти далі й піде мова:

 • Легальність – система ПроЗорро є державним органом, що контролює всі процеси й гарантує дотримання всіх законодавчих норм при проведенні подібних процедур;
 • Зручність – для того, щоб реалізувати майно достатньо мати доступ до інтернету і якийсь мобільний девайс. Більш того, це можна зробити в будь-якій точці світу;
 • Зрозумілий алгоритм – створення аукціону і участь в ньому чітко регламентується державними нормами. Це означає, що учасник завжди може знайти детальну інструкцію, слідуючи якій взяти участь в торгах;
 • Економічна складова – якщо говорити про учасників, то для них це можливість придбати цікаве майно за мінімальні кошти. Що стосується організаторів, то вони економлять свій час та обирають для себе найбільш економічно вигідну пропозицію.

Навіть цих декількох моментів достатньо для того, щоб звернути свою увагу на можливість використання системи ПроЗорро для участі в торгах.