Сучасна система торгів

Сучасна система Прозорро.Продажі надає можливість виконувати відкриті та чесні онлайн-торги. В цій системі у каталозі є найрізноманітніші товари та послуги, починаючи від оренди нерухомості та закінчуючи придбанням транспортних засобів. Неймовірно вигідні можливості придбання оригінальних товарів та послуг чекають на вас. Достатньо лише зареєструватися на Українській енергетичній біржі, щоб отримати доступ до всіх цих можливостей. Як показує практика, параметри вартості є оптимальними, що може виступати як додаткова перевага та аргумент на користь вибору системи Прозорро.Продажі.

Для того, щоб детальніше вивчити це питання, актуально відвідати сайт УЕБ. Цей сайт надає вам можливість детально вивчити особливості онлайн-торгівлі та зрозуміти, у чому полягають переваги високоякісних та контрольованих варіантів електронних торгів. Такий інструментарій є одним з найкращих варіантів для сучасних користувачів, які вважають за краще вибирати для себе найкращі можливості та мати впевненість у чесності та прозорості угод. 

Нововведення у світі відкритих аукціонів

8 листопада система Прозорро.Продажі провела перший земельний аукціон. Стартував ринок землі на онлайн-торгах Дрогобицької та Кам’янка-Бузької міської ради Львівської області.

Першим на торги вийшла Кам’янка-Бузька міська рада. 200 соток на межі міста, представлені для будівництва та надалі обслуговування торгових будівель. На землю мали види лише 3 претенденти, у зв’язку з цим стартова ціна за період аукціону набагато збільшилася: замість 704 тисячі на початку до 3,010 мільйонів гривень на етапі завершення. Результатом перших торгів стала для міста – значна сума, що надійшла на баланс, а для підприємця – заповітна земля для подальшого розвитку бізнес-діяльності.

А першу ділянку, яку здали в оренду за допомогою «Прозоро.Продажі», знаходиться у володіннях Дрогобицької міської ради. Його площа складає 1,3 гектари. Період оренди становить 3 роки, і за кожен із них переможець виплачуватиме 227,6 тисяч гривень. За цю суму йому дозволили зону рекреацій облаштувати дитячим та спортивним майданчиками, біговими та велодоріжками, кінотеатром та паркуванням для автомобілів.

На сьогоднішній день «Прозоро.Продажі» представила приблизно 550 торгів, пов’язаних із продажем та орендою землі. Майданчик Української енергетичної біржі надає їх список та можливість зареєструвати заявку на участь. Для користувачів, які бажають максимально заощадити час, на біржі створено спеціальний Земельний бот у телеграмі. За бажання достатньо підписатися та вказати необхідні параметри: продаж чи оренду, регіон, площу. Бот відправляє всі зареєстровані лоти на мобільний телефон одразу після їхньої публікації на «Прозоро.Продажі».

Особливості продажу землі

Не варто забувати, що продаж землі сільгосппризначення, що знаходиться у державній та комунальній власності, забороняється на законодавчому рівні. Таких пропозицій у Прозоро.Продажі просто немає.

155 млн грн – не гранична сума. Її збільшення очевидне, адже всі торги працюють у винятковому порядку на зростанні вартості лоту.

Перші аукціони землі пройшли в обхід тіньових схем з абсолютною відкритістю, прозорістю та легальністю.

Уряд сподівається здійснити 1 липня запуск ринку землі в Україні. Хазяї землі, у яких виникла потреба продати землю, мріють це зробити, а фермера з величезною готовністю хочуть її викупити. У перспективі створення клубу, до якого входитимуть земельні інвестори.

Останні 10 місяців ознаменувалися такими ухваленими законами:

  1. Закон про обіг сільськогосподарських земель – ухвалений під тиском Заходу.
  2. Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних.
  3. Закон щодо планування використання земель.
  4. Закон створення Державного аграрного реєстру.

Також трохи просунувся у парламенті розгляд деяких інших проектів законів щодо земельного реформування. Ще керівництво країни робить спроби відновити функціонування Мінагрополітики та продовольства, яке було розформоване рік тому. Його затвердили головним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері землі. Повноцінна робота відомства розпочалася з березня 2021 року. Більш про земельний ринок на сайті https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zemelqni-aukciony-na-majdanchyku-tov-ukraqinsqka-energetychna-birzha

Нещодавно було презентовано пілотну версію Національної інфраструктури геопросторових умов. Щоправда вона функціонує у кількох містах та десятках територіальних громад. Представили її лише президентові України, а вже презентацію на загальному національному рівні провели у березні 2021 року Земельна реформа впевнено просувається вперед. Та можна з упевненістю стверджувати, що система Прозоро буде розвиватися і надалі.