Торги Prozorro

Для того, щоб взяти участь у торгівлі, вам потрібно віддати перевагу біржі для цієї мети. На сьогодні держава розробила спеціальну систему Prozorro.Sale, яка гарантує чесність та відкритість аукціонів.

Будь-який громадянин України може взяти участь у таких аукціонах як на стороні продавця, так і на боці клієнта. Раніше торги проводилися переважно у закритих приміщеннях, що заохочувало велику кількість корупційних схем та хабарництва. Однак після впровадження системи Prozorro продажі частини українського ринку, включаючи ринок землі, лісоматеріали, були виведені з тіні.

Для того, щоб взяти участь в аукціонах через систему Prozorro, потрібно зареєструватися на одному з сайтів, які працюють у цій системі. Найвідоміша з них – Українська універсальна біржа.

Реєстрація на ньому та участь в аукціоні однакова з іншими подібними сайтами. Навіть новачки, які ніколи не брали участі в подібних аукціонах, не мають труднощів брати участь у торгівлі за підтримки цієї біржі.

Українська універсальна біржа охоплює широкий асортимент товарів. Тут дозволено купувати, починаючи від електроніки і закінчуючи великою кількістю земельних ділянок. З 1 липня після набрання чинності відповідним законом на веб -сайтах системи Prozorro є можливість набувати земельні ділянки. Такі зміни по праву підтримували багато українців, які хочуть продати свої акції. Раніше земельні ділянки передаються лише у спадок, продати їх було нереально, що створювало масу незручностей для громадян України.

Чи потрібно сплачувати реєстраційний внесок?

Публічні компанії та організації можуть безкоштовно подавати заявки на участь в електронних аукціонах державних закупівель. Однак у випадку з підрядником існує плата, яка має лише символічний характер. За ставки до 20 000 грн оплата становить понад 17 000 грн.

Загальні правила проведення публічних тендерів та подання тендерних пропозицій надалі:

  1. Усі операції обробляються за київським часом.
  2. Стандартне використання системи Prozorro означає, що учасники знайомі з алгоритмом і погоджуються з ним.
  3. Учасники створюють інформацію, щоб інформувати свою компанію про те, як зберегти конфіденційність своїх логінів та паролів на сайтах державних закупівель.

Деревина на аукціоні

Неопрацьована деревина буде продаватися лісокористувачами лише на електронному аукціоні. Це стало відомо завдяки повідомленню Міністерства енергетики та охорони навколишнього середовища.

Згідно зі звітом на веб-сайті міністерства, цю постанову від 4 грудня 2019 року № 1178 «Про виконання експериментального плану проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» прийнято Кабінетом Міністрів.

У міністерстві зазначили, що цим указом вони затвердили Порядок виконання експериментального плану проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини. Положення передбачає, що деревина буде продаватися в електронній торговій системі Prozorro та на інших електронних аукціонах. Громадяни України мають право брати в них участь, а також юридичні особи – резиденти та іноземні юристи. Прочитати про аукціони на УУБ ви можете на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-v-m-harkiv-na-prozoro-prodazhi

Аукціони будуть проводитись зі збільшенням вартості, а якщо не подолати, то необхідно провести аукціон знову зі зменшенням первісної вартості. Вона не повинна бути нижчою за ціну деревини. Також подолані на аукціоні повинні додати 10 відсотків авансового платежу, згідно договору купівлі -продажу, того, який був укладений. Так коментують у Мінекоенерго. Цей експериментальний план, розроблений Мінекоенерго, розпочався 1 лютого 2020 року. Це не стосується продажу деревини відповідно до Закону про публічні закупівлі для потреб національної безпеки та оборони.

За підтримки інформаційного повідомлення, який надходить на мобільний телефон, електронну пошту або на веб-сайт, підприємець дізнається про початок аукціону. Якщо вас зацікавила реклама, вам потрібно буде ввести індивідуальний обліковий запис і подати свою пропозицію. Наприкінці аукціону система розкриває ціни, тоді як учасники торгів залишаються невідомими. Зрозуміти, що таке система Prozorro і як з нею працювати, досить легко, оскільки насправді відбувається зворотне призначення ставок. Іншими словами, аукціон для зниження вартості – це зменшення.