Говорячи простою мовою, ви зберігаєте криптовалюту в гаманцях криптовалютних. Для довгострокового використання вам, швидше за все, знадобиться холодний гаманець (де ви зберігаєте свої закриті ключі в автономному режимі). Для короткострокового використання можна використовувати різні варіанти або навіть тимчасово зберігати кошти на біржі (але будьте обережні, якщо вона підключена до інтернету, вона є «гарячою мішенню»).
Ось надійна біржа для зберігання криптовалют https://www.bybit.com/kk-KZ/.
Що таке криптовалютний гаманець?
Гаманець можна розглядати як програмне забезпечення, що дозволяє зберігати криптовалюту та створювати криптовалютні транзакції. Це простий спосіб уявити собі гаманець, хоча криптовалюта технічно не зберігається в гаманці (замість цього публічні адреси пов’язані з транзакціями, записаними в блокчейні, і, таким чином, пов’язані з балансом, який програмне забезпечення гаманця може рахувати та відобразити для вас).
З технічної точки зору, гаманець — це програмне забезпечення, яке дозволяє зберігати ваші закриті ключі, переглядати баланси, пов’язані з публічними адресами, а також створювати та підписувати вихідні транзакції. Враховуючи це, слід розрізняти гаманці, в яких ви контролюєте свої закриті ключі (наприклад, гаманець Bitcoin Core), та кастодіальні гаманці, в яких треті особи розміщують гаманець для вас та контролюють закриті ключі.
Як я можу краще захистити свою криптовалюту?
Оскільки втрата ключів і крадіжка є реальними проблемами, є сенс дотримуватися деяких кращих практик базової інтернет-безпеки. Зберігайте резервні копії ключів в автономному режимі (дізнайтеся більше про безпечні холодні гаманці), не зберігайте всі свої криптовалюти в одному місці, будьте обережні з URL-адресами (переконайтеся, що URL-адреса справжня), використовуйте браузер, призначений для криптовалют, використовуйте двофакторну аутентифікацію на всіх доступних вам облікових записах, вибирайте надійні унікальні паролі та не використовуйте публічну електронну пошту для входу в свої облікові записи. Якщо ви зробите хоча б кілька з цих кроків, ви будете захищені значною мірою, якщо не зробите жодного з цих кроків, ви самі накликаєте на себе лихо.
Як правило, двофакторна аутентифікація є обов’язковою умовою, тому переконайтеся, що вона включена на всіх платформах, які це дозволяють! Хоча з цього правила є винятки, основний ризик безпеки основних криптовалют полягає не в програмному забезпеченні (для злому програмного забезпечення потрібна тонна роботи) або великих біржах (великі біржі забезпечені, зберігають більшу частину своїх коштів у холодному сховищі та мають команди безпеки), а в тому, що люди не подбали про захист своїх рахунків. Так що якщо ви хочете купити біткоін на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/, подбайте також про те, де його зберігатимете, щоб спати спокійно.