Загальні рекомендації торгової біржи

Торгівельний майданчик «Українська енергетична біржа» була створена для того, щоб проводити прозорі електронні торги в енергетичній галузі. Енергетичний напрямок це одна із важливіших галузей, яка представляє енергетичні ресурси та енергетичні носії. Уся важлива інформація публікується на офіційній сторінці біржі, а саме на www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Саме на цьому сайті зареєстрована велика кількість фізичних, та юридичних осіб-підприємців. Сьогодні пропозиції виставляє більш тисячу різноманітних компаній не тільки з України, та іноземних.

Біржові котирування

Міністерство економічного розвитку і торгівлі намагається розв’язувати проблему коливання вартості газу і для цього в частині 4 статті 36 Законодавства України говориться про окремі випадки які можуть вплинути на вартість природного газу, в інших випадках при підписанні угоди зміна вартості не передбачена. Згідно з законодавством України встановлено, що істотні умови, які прописані у договорі, не можуть мінятися після того, як буде підписане і до того як усі зобов’язання будуть втіленні.

Але є деякі випадки, котрі є виключенням:

  • Зміни, які були встановлені згідно з державним законодавством органами статистики індексу.
  • Трапилася зміна вартості іноземної валюти.
  • Трапилася зміна біржових котирувань.
  • Регульовані тарифи й нормативи, які застосовуються в угоді.
  • Якщо в угоді було прописано можливості зміни ціни.

Законодавством «Про публічні закупівлі», а саме пункту сім двадцять другій частині, обов’язковим є угоди про закупівлю з обов’язковим внесенням умов порядку змін фінансово сторони. Замовник зобов’язаний скласти угоду, в повинен ввести порядок змін дійсних умов цієї угоди. Така угода також включає випадки, які передбачені законодавством України. Угода повинна бути складена відповідно всім вимогам документації

Загальні рекомендації

Є загальні рекомендації для замовників природного газу на сайті Української енергетичної біржі ueex.com.ua.

Основними рекомендаціями є:

  • при підписанні угоди на постачання природного газу підписати додаткову угоду з можливістю зміни ціни яку сторону підвищення таке зменшення. це може дії законодавству України.
  • передбачити механізми уточнення вартості. Самим оптимальним рішенням на даний час є застосування рекомендовану міністерством економічного розвитку та торгівлі формулою.
  • розраховувати уточнену вартість за формулою самостійно, чи долучитися допомогою кваліфікованих спеціалістів.
  • якщо угоду підписує бюджетна організація, то рекомендовано мати обґрунтоване письмове підтвердження зміни вартості.

Також дуже важливо користуватися онлайн калькулятор який є на нашому сайті

Українська енергетична біржа піклується про своїх клієнтів та має відео-інструкції до онлайн-калькулятору, що допомагає детальніше розібратися в користуванні такою послугою.

Також рекомендовано брати до уваги можливі коливання вартості природного газу. Відкриті торги, що проходять на Український енергетичної біржі зазвичай закінчуються через 60 діб з моменту публікації тендеру. Це говорить про те, що зміна вартості природного газу можлива, через те, що природному газу характерна певна волатильність. Згідно з цим кожен потенційний замовник повинен правильно розрахувати можливо вартість природного газу та приблизно спрогнозувати вартість на момент підписання угоди. Допоможуть в цьому біржові котирування, які публікуються на нашій біржі та завжди мають актуальні дані.