Законні підстави для проведення електронного аукціону на Прозорро

Онлайн система Прозорро працює з 2006 року. Це універсальна платформа державних закупівель, на якій можна купувати та продавати товари, техніку, сировину, роботи та послуги державним та комунальним установам, приватним структурам. Ресурс ProZorro.

має багаторівневу систему контролю, яка забезпечує прозорість проведення відкритих торгів та дає можливість учасникам конкурувати між собою, пропонуючи замовнику найкращі умови. Така система мінімізує можливість корупційних оборудок та «договорняків».

Для підвищення комфорту учасників, які бажають прийняти участь у відкритих торгах, Прозоро працює з іншими майданчиками. На одному з них можна зареєструватися  за посиланням megasale.com.ua, отримати консультацію по підбору тендеру та підготовці документів.

Які закони регламентують проведення електронного аукціону у системі держзакупівлі ProZorro

Стандартні процедури, правила та обов’язки учасників електронних торгів прописані у Законі України «Про публічні закупівлі». Якщо державна компанія, чи комунальне чи приватне підприємство реалізує майно, на яке накладено арешт чи інше обтяження, ця процедура проводиться у відповідності до Закону України «Про виконавче впровадження» та спеціальним «Порядком реалізації арештованого майна».

Особливості проведення електронного аукціону на Прозорро.Маркеті:

  • Система аукціону полягає в поступовому зниження початкової ціни, яку вказує учасник у тендерній пропозиції.
  • Публічний аукціон відбувається в три етапи, під час яких учасник може коригувати вартісну пропозицію в рамках 0,5-3% від запропонованої суми.
  • Під час проведення електронних відкритих торгів ціни, які учасники запропонували за закупівлю лоту розташовується в автоматичному режимі від найвищої до найвищої цінової пропозиції.
  • У випадку, коли учасники подали однакові ціни, першим система розташує того учасника, який подав свою пропозицію пізніше всіх.
  • Одним з плюсів електронної системи є функція аналізу. При виявленні аномально низької ціни вона розсилає повідомлення з такою інформацією замовнику та учасникам відкритого аукціону.
  • Учасники торгів бачать цінові пропозиції інших учасників, без зазначення їх назви чи інших ідентифікаційних даних.

Після всіх етапів торгів система обирає переможця та інформує про це замовника та учасника, який переміг. Саме з цим підрядником чи постачальником замовник укладає договір, якщо будуть надані всі необхідні документи.