Види аукціонів в системі Прозорро.Продажі

Система Прозорро.Продажі – це державний портал, де проходять онлайн аукціони з продажу державного, комунального чи приватного майна будь-якого типу. Реалізація товарів здійснюється на основі англійських чи голландських аукціонів. Частіше всього проводяться класичні англійські торги на підвищення ціни, але деякі види майна продаються на аукціонах голландського типу, наприклад, арештоване майно. Далі будуть розглянуті аукціони в ProZorro Sale та їх головні особливості.

Класичні англійські аукціони

Такі торги проводяться найчастіше. Вони характеризуються тим, що початкова вартість лоту з кожним етапом збільшується завдяки ставкам учасників торгів. При цьому кожна наступна ставка не може бути менша за попередню на суму, що не відповідатиме кроку аукціону.

Англійський аукціон проводиться в 3 етапи. Право на те, щоб зробити останній хід в кожному з етапів, отримує той, хто запропонував найвищу початкову ціну. Триває такий вид аукціонів близько години. По такій схемі реалізація майна може тривати навіть 7 місяців.

Голландські аукціони та їх особливості

Вони проводяться на основі двох процедур: спочатку ціна лоту знижується доти, доки хтось із учасників не зупинить її. Далі розпочнеться етап закритих цінових пропозицій, у якому переможе той, чия ставка буде найвищою. За допомогою таких торгів можна продати будь-яке проблемне майно, при чому досить швидко. Наприклад, автомобіль, що потрапив в серйозне ДТП, швидко може бути проданий тільки таким способом. Для ознайомлення з особливостями придбання автомобілів через систему Прозорро.Продажі можна почитати тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/vehicles.

За допомогою голландського аукціону проблемне майно можна продати за день. Всього існує 80 кроків зниження ціни. Кожен крок зменшує її на 1%. Таким чином, в кінці аукціону можна придбати майно вартістю 20%. Якщо ж воно не було продано і по цій ціні, то в такому разі може бути створений новий аукціон, де початковою ціною буде 20%, а з кожним кроком вартість лоту зменшуватиметься на 1%. Так вдається реалізувати будь-яке проблемне майно.

Як стати учасником торгів

Для участі в торгах будь-якого виду необхідно спочатку зареєструватися на електронному торгівельному майданчику. Тільки після реєстрації можна буде зайти в систему в якості учасника, а не просто стороннього спостерігача. Обравши цікавий лот, слід уважно прочитати його опис та ознайомитися з умовами його придбання. Далі залишиться лише сплатити реєстраційний внесок та дочекатися початку аукціону.

Варто знати, що для участі в англійському аукціоні на підвищення ціни необхідно зайти в систему заздалегідь – хоча б за 10 хвилин до його початку. А ось у випадку голландського аукціону розпочати участь в торгах можна навіть тоді, коли вони вже йдуть. За будь-якими питаннями щодо організації торгів чи участі в них користувачі електронного торгівельного майданчику можуть звернутися до кваліфікованих менеджерів, що нададуть усю необхідну інформацію.